اطلاعاتی در رابطه با ظروف چوبی

ظروف چوبی جزء بهترین و پر طرفدارترین ظروفی است که در آشپز خانه های مدرن از آن استفاده می شود. اکثر افراد به طور میانگین یک الی چندین بار از ظروف و یا ابزار آشپزخانه چوبی مانند بشقاب، کاسه، تخته گوشت و حتی یک کف گیر بسیار ساده استفاده کرده اند. بنابراین بهتر است در رابطه با این ظروف به این موضوع توجه داشته باشید که این نوع از ظروف چوبی که در ظاهر بسیار زیبا و شکیل هستند خواص فراوانی نیز دارند و به فضای آشپزخانه طراوت و گرمی خاصی می بخشند که این مسئله برای یک خانم که ساعاتی از روز را در این محیط سپری می کند بسیار دلچسب می باشد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که این ظروف درعین ساده بودن و نداشتن تزیینات خاص و شاید تنها به این دلیل که از مواد طبیعی ساخته شده است یک حس بسیار خوب را در فرد به وجود می آورد.

به دلیل اینکه ظروف مربوط به آشپزخانه و سرو غذا اهمیت بسیار زیادی در صرف غذا و همچنین پذیرایی بهتر از میهمان دارد، بنابراین انتخاب صحیح ظروف بسیار مهم و اساسی می باشد.

تولیدکنندگان ظروف چوبی با چه هدفی اقدام به تولید این ظروف کرده اند؟

تولید کنندگان این ظروف دلایل بسیار محکمی برای تولید این ظروف دارند که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

یکی از دلایل مهم تولید کنندگان این است که ظروف چوبی سازگاری بسیار خوبی با طبیعت دارد و مانند ظروف دیگر مشکلی برای محیط زیست به وجود نمی آورد.

این نوع از ظروف تاثیری بر روی سلامت مواد غذایی نمی گذارد ( مانند اینکه مواد شیمیایی و یا موادی که برای سلامتی انسان مضر است را به غذا وارد نمی کند) و در حفظ سلامت و طعم مناسب غذا بسیار موثر است.

تولید کنندگان با آزمایش این نوع از ظروف در مقابل ظروف فلزی و پلاستیکی به این نتیجه رسیدند که ظروف چوبی میکروب و باکتری را به سطح خود جذب نمی کند و از همه نظر بهداشتی از ظروف دیگر می باشد.

 

به علت اینکه تولید کنندگان از دغدغه فکری بانوان مطلع بودند که در اکثر مواقع از این مسئله شکایت می کنند وسایل فلزی بر روی دیگر وسایل خط و خش ایجاد می کند، بنابراین آنها مناسب ترین ظروف را برای آشپزخانه تولید کردند که هیچ گونه آسیبی به وسایل دیگر وارد نمی کند.

یکی دیگر از دلایلی که تولید کنندگان به فکر تولید ظروف چوبی افتادند این است که ظرف های چوبی دارای وزن کمتری می باشند و همچنین نسبت به ظاهر و ابعادی که دارند بسیار سبک هستند.

اما مهم ترین هدف تولیدکنندگان ظروف چوبی این است که طول عمر زیادی دارند و استحکام آنها نسبت به بقیه ظروف بیشتر است و شما با مراقبت صحیح از آنها می توانید به مدت طولانی این ظروف را مورد استفاده قرار دهید.

بنابراین با صراحت می توان به این موضوع اشاره کرد ظرف های چوبی یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه هایی می باشد که خریداران می توانند آنها را انتخاب کنند. افرادی که قصد دارند یک فضای طبیعی و جذاب که ترکیبی از سادگی و زیبایی می باشد را به وجود آورند در انتخاب اول خود به سراغ این نوع از ظروف می روند. در سال های اخیر نیز تولیدکنندگان تلاش کرده اند که بیشتر از هر چیزی کیفیت محصولات و رضایت مشتریان را در نظر بگیرند و در تولید ظروف از طرح های خلاقانه و مدل های متنوع استفاده کنند.

همچنین در بیشتر موارد نیز از ترکیب ظروف چوبی با موادی از قبیل سرامیک، فلز، شیشه و پیرکس مدل های بسیار خلاقانه و اکسسوری هایی مدرنی را تولید می کنند که بیشتر افراد مجذوب زیبایی منحصر به فرد این ظروف می شوند. همچنین شما می توانید با خرید اینترنتی ظروف چوبی تمام مدل های این ظروف را با صرف وقت بسیار کمی ببینید و در کوتاه ترین زمان خرید خود را انجام دهید.

آیا می دانید در رابطه با مراقبت از ظروف چوبی چه نکاتی وجود دارد؟

ظروف چوبی به علت دوام و مقامت بیشتری که نسبت به ظروف دیگر دارند اگر به خوبی از آنها مراقبت شود و در زمان نگه داری آنها به نکاتی که در متن پایین به آنها اشاره می کنیم توجه شود میزان ماندگاری آنها بیشتر می شود. بنابراین به شما توصیه می کنیم برای مراقبت ازظروف چوبی حتما به نکاتی که در متن زیر به آنها اشاره می کنیم توجه کنید تا بتوانید به مدت طولانی از این ظروف استفاده کنید.

در هنگام شست و شو ظرف های چوبی به مدت زیادی آب و مایعات را در آنها قرار ندهید.

مواد غذایی که رنگ دارند و باعث ایجاد لکه های زیاد بر روی ظرف می شوند را به مدت طولانی در این ظروف نگه داری نکنید.

از وسایل و ابزار بسیار زبر و تیز برای پاک کردن ظروف چوبی به هیچ وجه استفاده نکنید.

از موارد شوینده ای که ملایم هستند مثل صابون برای شست و شوی ظروف استفاده نمایید و آن را به مدت طولانی در آب خیس نکنید.

برای ترمیم ظروف چوبی که رنگ و روی اولیه خود را ندارد و یا اینکه خط و خش های زیادی روی آن ایجاد شده است از سمباده بسیار نرم استفاده کنید و بعد ظروف را به آرامی شست و شو دهید.

0